Naglowek-jesien-04a

hm. Wiesław Kucofaj odszedł na wieczną wartę

imagesCAB51FBH
Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dniu
2 września 2020 roku

odszedł na wieczną wartę

Kucofaj Wieslaw-03bSWIBNA 310
 hm. Wiesław Kucofaj

Długoletni instruktor Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, Komendant Hufca Nowa Sól ZHP,
Kierownik Wydziału Organizacyjnego Komendy Choragwi w Zielonej Górze,
członek Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka"

CZUWAJ DRUHU WIESIU!

*****

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 10:00 we  wtorek 8 września 2020 w kaplicy na cmentarzu komunalnym (nowym) przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek 8 wrzesnia 2020 roku o godz.8:00 w kościele pw. Ducha Świetego ul. Bułgarska 30 w Zielonej Górze.

*****

Drogi Druhu Wiesławie.

Przyjacielu.

Trudno pogodzić się z tym, że nie ma Ciebie już wśród nas.

Kucofaj Wiesław -01-09-06-2010Jeszcze nie tak dawno wspominaliśmy wspólnie minione lata. Miałeś doskonałą pamięć. Ze szczegółami opisywałeś swoją harcerską drogę, która wyznaczyła Tobie całe aktywne i pełne pasji życie.

Harcerstwo było naszą wspólną przygodą. Mogłeś godzinami wspominać obozy, zimowiska, zloty i złazy, na których pełniłeś harcerską służbę. Utrwalałeś na kliszy fotograficznej najważniejsze momenty Twojej wędrówki przez życie.

Kierowałeś jednym z największych hufców w Chorągwi Lubuskiej Hufcem Nowa Sól. Dzięki Twojemu zaangażowaniu i aktywności był to jeden z najlepszych hufców na Ziemi Lubuskiej. Później pracowałeś w Komendzie Chorągwi pełniąc szereg kierowniczych funkcji.

Po latach pracy z dziećmi i młodzieżą harcerską spotkaliśmy się już jako doświadczeni instruktorzy we wspólnie założonym Harcmistrzowskim Kręgu Instruktorskim „Czerwona Szpilka”. Wspólnie przeżywaliśmy kolejne lata harcerskiej służby, podejmowaliśmy zadania dokumentujące i wzbogacające historię lubuskiej chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Miałeś ogromne poczucie humoru. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawałeś otuchy i sprawiałeś, że nawet zły dzień stawał się dla każdego lepszy. Liczne medale i wyróżnienia , jakie otrzymałeś za pracę z dziećmi i młodzieżą, za działalność harcerską potwierdzają, że byłeś człowiekiem ambitnym pełnym energii i pasji twórczej.

Wszystko to, o czym wspomniałem sprawia, że jest nam szczególnie trudno pożegnać się z Tobą Druhu Harcmistrzu Wiesławie. Twoje odejście napełnia nas ogromnym żalem i smutkiem.
Miarą wartości człowieka jest rozmiar pustki, jaką po sobie zostawia i której nie jest w stanie nic zapełnić. Może jedynie wdzięczność, że nasz Przyjaciel Wiesław był wśród nas, że pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Będziemy wspominać Ciebie podczas kolejnych zbiórek Kręgu „Czerwona Szpilka”. Pamięć o Tobie pozostanie na zawsze.

Czuwaj Druhu Wiesławie.

Do zobaczenia na harcerskich szlakach w tym innym lepszym świecie.

Marek Musielak

Biuro czynne: