Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

"Zielona Fala" na Złazie !

60-2018-08-13-27Zlaz-Seniorow-Gdansk-19- 494245834372582Za nami drugi dzień XXVII Ogólnopolskiego Złazu Seniorów w Gdańsku. Reprezentacje KI "Warta" z Gorzowa Wlkp. i HKI "Czerwona Szpilka" na Złazie jako "Zielona Fala" złazową przygodę rozpoczęły od wizyty w obozie Chorągwi Ziemi Lubuskiej na Zlocie 100 lecia na Wyspie Sobieszowskiej. Deszcz i zimno nie przeszkodziło w bardzo ciepłym i rodzinnym przyjęciu nas przez kadrę obozu z komendantka obozu hm.Marceliną Czekurłan. Mieliśmy także wspaniałą okazję spotkać sie z komendantem Chorągwi hm. Grzegorzem Bazydło i zastępczynią komendanta hm. Katarzyną Kawką. Przyznam, że oryginalne koszulki jakie otrzymaliśmy od komendanta Chorągwi Druha Grzegorza uratowały nas o dalszego ochłodzenia. Zbudowani wspaniałym przyjęciem na Zlocie zakończyliśmy pierwszy dzień Złazu.

W niedzielę uczestniczyliśmy w mszy św. celebrowanej przez arcybiskupa miasta Gdańsk Leszka Sławoja Głodzia. Na mszy św. w intencji wspaniałych jubileuszy 100 Odzyskania Niepodległości i 100 lecia ZHP oraz seniorów harcerskich piękne kazanie wygłosił kapelan ZHP ks. Wojciech Jurkowski. Na placu przed Pałacem Młodzieży odbył sie apel inauguracyjny Złazu. 61-2018-08-13-27Zlaz-Seniorow-Gdansk-24- 959279044244257
Następnie pojechaliśmy na Wyspę Sobieszowską po zwiedzeniu Ptasiego Raju dotarliśmy do miasteczka zlotowego.
Zwiedziliśmy namiot Muzeum Harcerstwa ze wspaniałą wystawą 100 lecia ZHP.
Dzień zakończyliśmy w ogniskowym kręgu gdzie harcerze Chorągwi Gdańskiej przygotowali dla seniorów ognisko a piękną gawędę o Służbie, Braterstwie wygłosił komendant chorągwi gdańskiej Druh hm. Artur Glebko. Ognisko zakończyliśmy tysiącem ogników.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Fotorelacja 

więcej 

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01