baner-naglowek-10-2019 02

Majówka w Drzonowie

W przyjaznym Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie spotkali się seniorzy harcerscy. Tradycyjną Majówkę zorganizował Harcmistrzowski Krąg Instruktorskich "Czerwona Szpilka". Na zaproszenie do udziału w Majówce odpowiedzieli  także KI"Warta" i KI "Rodło". Prezentacji wystawy związanej ze 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości dokonał dyrektor Muzeum Piotr Dziedzic. Zgromadzone eksponaty wzbudziły duże zainteresowanie. Następnie przeszliśmy na planty i w otoczeniu sprzętu wojskowego przewodniczący Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego "CIVILITAS" - Dobiesław Barczyński zaprezentował  najnowszy projekt Stowarzyszenia - skierowany do seniorów - Seniorzy? Aktywni i Zdrowi!.
Seniorzy harcerscy rozmawiali także o przygotowaniach do Ogólnopolskiego Złazu Seniorów Harcerskich w Gdańsku i konferencji pt. "Młodzież w dążeniu do Niepodległości w latach 1914-1945" jaką HKI "Czerwona Szpilka "planuje zorganizować w październiku 2018 r.
Na zakończenie Majówki były życzenia i prezenty z okazji Dnia Matki oraz prawdziwa grochówka - jak przystało na "teren wojskowy".
Majówka zrealizowano ze środków Miasta Zielona Góra.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Biuro czynne:

NIW TABLICZKA www