Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-naglowek-10-2019 02 

 

"Zielona Fala" na Złazie Seniorów Harcerskich

2019-08-22 Złaz Seniorow Rzeszów-03-20190822 192442W dniach 22-28 VIII 2019 w Rzeszowie odbył się XXVIII Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerski, od 5 lat w Złazach uczestniczy grupa seniorów harcerskich z Gorzowa, Zielonej Góry i Żar pod jednym szyldem tj. Krąg Seniorów "Zielona Fala".

Tegoroczny, jubileuszowy, bo 5! wyjazd "Zielonej Fali", na Złaz miał szczególne znaczenie, gdyż oficjalnie prezentowaliśmy nasze nowe chorągwiane chusty na tak dużym przedsięwzięciu w kraju. Efekt był "piorunujący", wszyscy z zazdrością patrzyli na nasze chusty i podkreślali dobór kolorów i logo CHZL. Za naszym pośrednictwem gratulowali twórcom projektu, co z satysfakcją czynię!.

2019-08-22 Złaz Seniorow Rzeszów-00-20190822 205137Podkarpackie to piękna kraina, a Rzeszów wszystkich nas zauroczył zielenią, przestrzenią i czystością. Działaliśmy w drużynie "KRESOWIACY", którą dowodziła przesympatyczna dh. Elżbieta.

 Program Złazu obfitował w wiele atrakcji, a wśród wielu, m.in. to: wycieczki po Rzeszowie, fascynujący pokaz gry świateł, muzyki i wody - fontanna multimedialna, kominek o Oldze i Andrzeju Małkowskich, wieczór poezji dh. Zofii, spotkanie z prezydentem Rzeszowa no i wycieczki całodniowe o pięknych nazwach , pałacowo-świąteczna, kresowa, katedry , forty i pałace i Bieszczacka z Soliną, Myczkowcem, Czarna i moja ukochana Polaną. Każdy dzień był opisany w gazetce "Nowinach Złazowych”.

Po rozwiązaniu Złazu, którego dokonał komendant hm. Krzysztof Grzebyk, grupa gorzowsko-żarska wyruszyła na "podbój " Lwowa i ta wycieczka, jak i poprzednie oraz cały Złaz była super przygotowana przez kadrę XXVII Ogólnopolskiego Złazu Seniorów Harcerski.

Dziękujemy i Gratulujemy!

hm.Leszek Kornosz
Przewodniczący Kręgu Seniorów "Zielona Fala"

 Fotorelacja: hm. Leszek Kornosz:

Czytaj więcej: "Zielona Fala" na Złazie Seniorów Harcerskich

Noworoczna zbiórka


25 stycznia 2019 roku w zielonogórskiej Bursie odbyła się tradycyjna zbiórka HKI "Czerwona Szpilka". Noworoczne zbiórki Kręgu mają swoją tradycję i porządek. Przewodniczący  Kręgu zdaje roczne sprawozdanie z pracy, są prezenty i tradycyjne "co nie co". Na zbiórce gościliśmy pełnomocnika hm. Grzegorza Bazydło, który przedstawił aktualną sytuację Komendy Chorągwi ZHP. Później były śpiewy przy akompaniamencie gitary bp hm.Adama Dyczkowskiego. Noworczną zbiórkę zaszczycił bratni Krąg "Rodło" z Sulechowa.

Cała fotorelacja tutaj

hm. Kornosz Leszek
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

 

Przed uroczystościami Wszystkich Świętych ...

Jak co roku groby instruktorów harcerskich odwiedzili członkowie HKI "Czerwona Szpilka". Charakterystyczna chorągiewka biało-czerwona pojawiła się na obydwu cmentarzach Zielonej Góry, Starym i Nowym. Przy każdym grobie snuto wspomnienia i zapalono znicz.

 hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Instruktorskie zaduszki

1 zaduszki  znicz Najważniejsze we wspomnieniach jest to,
żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać.
Terry Prachett
 

Od lat, w przeddzień Święta Wszystkich Zmarłych, członkowie HKI "Czerwona Szpilka" zapraszają na spacer po alejach zielonogórskiego cmentarza podczas, którego odwiedzimy nasze Druhny i Druhów. 

Zbiórka 31 X 2018 r.o godz.10,00 przy drugiej bramie..

Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"
hm. Leszek Kornosz
 

"Czerwona Szpilka" na Zlocie Hufca Zielona Góra ZHP

CzSz-na-Zlocie-Hufca ZG-00-20181006 204621...Było nam bardzo miło gościć na zlocie pełnego harcerstwa, odżyły nasze  wspomnienia, jesteśmy zbudowani rozmowami z zielonogórskimi i gubińskimi harcerzami.... to najczęściej wyrażane przez instruktorów HKI opinie o spotkaniu pokoleń na Zlocie Hufca Zielona Góra ZHP. W siedmiu kręgach harcerze mieli możliwość wysłuchania gawęd harcerskich seniorów o ich refleksjach na temat rocznicy Odzyskania Niepodległości. Były zatem gawędy o rodzicach seniorów, którzy byli światkami tej wspaniałej chwili, były wiersze Adama Asnyka i  refleksje na temat rocznicy 100 lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Wszystko w atmosferze wielopokoleniowego braterstwa.

Zlot odbył się na terenie przyjaznej harcerstwu Szkoły Podstawowej Nr 18.
Instruktorów HKI, którzy przybyli do Hydrozagadki bardzo przepraszamy za brak powiadomienia o zmianie miejsca.
Fotorelacja:

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI „Czerwona Szpilka”

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

baner boczny-2020-w04z

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01