Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

hm. Wiesław Kucofaj odszedł na wieczną wartę

imagesCAB51FBH  
Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dniu 
2 września 2020 roku

 odszedł na wieczną wartę

 

Kucofaj Wieslaw-03bSWIBNA 310 
 hm. Wiesław Kucofaj

Długoletni instruktor Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, Komendant Hufca Nowa Sól ZHP,
Kierownik Wydziału Organizacyjnego Komendy Choragwi w Zielonej Górze,
członek Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka"

 

  CZUWAJ DRUHU WIESIU!

 *****

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 10:00 we  wtorek 8 września 2020 w kaplicy na cmentarzu komunalnym (nowym) przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek 8 wrzesnia 2020 roku o godz.8:00 w kościele pw. Ducha Świetego ul. Bułgarska 30 w Zielonej Górze.

*****

Drogi Druhu Wiesławie.

Przyjacielu.

Trudno pogodzić się z tym, że nie ma Ciebie już wśród nas.

Kucofaj Wiesław -01-09-06-2010Jeszcze nie tak dawno wspominaliśmy wspólnie minione lata. Miałeś doskonałą pamięć. Ze szczegółami opisywałeś swoją harcerską drogę, która wyznaczyła Tobie całe aktywne i pełne pasji życie.

Harcerstwo było naszą wspólną przygodą. Mogłeś godzinami wspominać obozy, zimowiska, zloty i złazy, na których pełniłeś harcerską służbę. Utrwalałeś na kliszy fotograficznej najważniejsze momenty Twojej wędrówki przez życie.

Kierowałeś jednym z największych hufców w Chorągwi Lubuskiej Hufcem Nowa Sól. Dzięki Twojemu zaangażowaniu i aktywności był to jeden z najlepszych hufców na Ziemi Lubuskiej. Później pracowałeś w Komendzie Chorągwi pełniąc szereg kierowniczych funkcji.

Czytaj więcej: hm. Wiesław Kucofaj odszedł na wieczną wartę

hm. Barbara Tchórzewska odeszła na wieczną wartę

imagesCAB51FBH

 Z Wielkim smutkiem zawiadamiam, że rano 20 sierpnia 2020
                        odeszła od nas

                               BasiaT-002a
                           hm. Barbara Tchórzewska - WICHURZANKA 

Wieloletnia drużynowa gromady zuchowej „Muchomory” szczepu harcerskiego „Wichura”, członkini Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego „Czerwona Szpilka”, uczestniczka Złazów Seniorów Harcerskich, wspaniała koleżanka i przyjaciółka.

CZUWAJ DRUHNO BASIU!

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący 
HKI "Czerwona Szpilka"

*****

 Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 11:20 w czwartek 27 sierpnia 2020 r. na Cmentarzu Komunalnym (starym) w Zielonej Górze przy ul.Wrocławskiej.

*****  

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek dnia 27 sierpnia 2020 roku o godz.08:00 w kościele pw. Św. Urbana w Zielonej Górze ul. Braniborska 17

*****  

Dh Basia cbBędziemy nosić w sobie
Twoją śmierć, bo byłaś cząstką
naszego życia harcerskiego i instruktorskiego
 

 Druhna harcmistrz Barbara Tchórzewska – to wyjątkowy pedagog, wychowawca i instruktor harcerski.

 Jako młoda dziewczyna – absolwentka Liceum Pedagogicznego w Lublinie podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 4 w Zielonej Górze. Tu założyła drużynę zuchową „Muchomorki” i wraz z drużyną harcerską rozpoczął swoją działalność szczep harcerski „Wichura”.
Zdobywanie sprawności, zbiórki, biwaki, wycieczki i umiłowanie przyrody stanowiły bazę harcerskiej metody zarówno w pracy drużyn zuchowych jak i też pracy pedagogicznej w klasach I – IV. 

Basia zarażała nas radością życia, pomysłami i energią w działaniu. 

Czytaj więcej: hm. Barbara Tchórzewska odeszła na wieczną wartę

"Zielona Fala" na Złazie Seniorów Harcerskich

2019-08-22 Złaz Seniorow Rzeszów-03-20190822 192442W dniach 22-28 VIII 2019 w Rzeszowie odbył się XXVIII Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerski, od 5 lat w Złazach uczestniczy grupa seniorów harcerskich z Gorzowa, Zielonej Góry i Żar pod jednym szyldem tj. Krąg Seniorów "Zielona Fala".

Tegoroczny, jubileuszowy, bo 5! wyjazd "Zielonej Fali", na Złaz miał szczególne znaczenie, gdyż oficjalnie prezentowaliśmy nasze nowe chorągwiane chusty na tak dużym przedsięwzięciu w kraju. Efekt był "piorunujący", wszyscy z zazdrością patrzyli na nasze chusty i podkreślali dobór kolorów i logo CHZL. Za naszym pośrednictwem gratulowali twórcom projektu, co z satysfakcją czynię!.

2019-08-22 Złaz Seniorow Rzeszów-00-20190822 205137Podkarpackie to piękna kraina, a Rzeszów wszystkich nas zauroczył zielenią, przestrzenią i czystością. Działaliśmy w drużynie "KRESOWIACY", którą dowodziła przesympatyczna dh. Elżbieta.

 Program Złazu obfitował w wiele atrakcji, a wśród wielu, m.in. to: wycieczki po Rzeszowie, fascynujący pokaz gry świateł, muzyki i wody - fontanna multimedialna, kominek o Oldze i Andrzeju Małkowskich, wieczór poezji dh. Zofii, spotkanie z prezydentem Rzeszowa no i wycieczki całodniowe o pięknych nazwach , pałacowo-świąteczna, kresowa, katedry , forty i pałace i Bieszczacka z Soliną, Myczkowcem, Czarna i moja ukochana Polaną. Każdy dzień był opisany w gazetce "Nowinach Złazowych”.

Po rozwiązaniu Złazu, którego dokonał komendant hm. Krzysztof Grzebyk, grupa gorzowsko-żarska wyruszyła na "podbój " Lwowa i ta wycieczka, jak i poprzednie oraz cały Złaz była super przygotowana przez kadrę XXVII Ogólnopolskiego Złazu Seniorów Harcerski.

Dziękujemy i Gratulujemy!

hm.Leszek Kornosz
Przewodniczący Kręgu Seniorów "Zielona Fala"

 Fotorelacja: hm. Leszek Kornosz:

Czytaj więcej: "Zielona Fala" na Złazie Seniorów Harcerskich

Noworoczna zbiórka


25 stycznia 2019 roku w zielonogórskiej Bursie odbyła się tradycyjna zbiórka HKI "Czerwona Szpilka". Noworoczne zbiórki Kręgu mają swoją tradycję i porządek. Przewodniczący  Kręgu zdaje roczne sprawozdanie z pracy, są prezenty i tradycyjne "co nie co". Na zbiórce gościliśmy pełnomocnika hm. Grzegorza Bazydło, który przedstawił aktualną sytuację Komendy Chorągwi ZHP. Później były śpiewy przy akompaniamencie gitary bp hm.Adama Dyczkowskiego. Noworczną zbiórkę zaszczycił bratni Krąg "Rodło" z Sulechowa.

Cała fotorelacja tutaj

hm. Kornosz Leszek
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

 

Przed uroczystościami Wszystkich Świętych ...

Jak co roku groby instruktorów harcerskich odwiedzili członkowie HKI "Czerwona Szpilka". Charakterystyczna chorągiewka biało-czerwona pojawiła się na obydwu cmentarzach Zielonej Góry, Starym i Nowym. Przy każdym grobie snuto wspomnienia i zapalono znicz.

 hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01