Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

Druh Wiesław Cieśla w Warszawie

2013-Powstanie-Warszawskie-W-Ciesla-03W dniu 30 sierpnia corocznie w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego rozpalane jest ognisko harcerskie. Na cyplu Czerniakowskim, nad brzegiem Wisły spotykają się członkowie Warszawskich Szarych Szeregów oraz młodzież Harcerska by uroczyście zainaugurować te uroczystości. Punktualnie o godz.17-tej, komendant warszawskiego "Ula Wisła" - odczytał rozkaz komendanta gen."Bora"- nakazujące rozpoczęcie Powstania. Druh "Motek" wezwał uczestników do założenia powstańczych opasek.Po odśpiewaniu hymnu Szarych Szeregów nastąpiło wręczenie wyróżnień  przyznanych przez Urząd Kombatantów i Radę Miasta Warszawy.

2013-Powstanie-Warszawskie-W-Ciesla-21 Po dekoracji - Przewodniczący środowiska Szarych Szeregów hm.Wolski dokonał podpalenia ogniska.Popłynęły pieśni harcerskie i powstańcze. Program ogniska poświęcony był dziewczętom z tamtych lat. Była Dorota, Zośka, Małgorzatka oraz Mała Dziewczynka z AK oraz inne. Piosenki przeplatane były wspomnieniami uczestniczek Powstania. Ognisko zakończone zostało tradycyjnie harcerskim kręgiem i zawołaniem - Czuwaj!
Było wspaniale - do spotkania za rok w 70 rocznicę powstania. Fotorelacja


     2013-Powstanie-Warszawskie-W-Ciesla-19    2013-Powstanie-Warszawskie-W-Ciesla-26   2013-Powstanie-Warszawskie-W-Ciesla-36

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01