Naglowek-jesien-04a

bp hm. Adam Dyczkowski odszedł na wieczną wartę

bpAD-3aMoże daleko nie odchodzą
Jak zdaje się nam pozostałym
Może są bliżej, choć stracili
Szatę nazwaną ciałem

Emily Dickinson

Każda chwila wyciska na nas pieczęć. Staje się dla nas czymś osobistym, tak jak nasze doświadczenia i przeżycia.

Dzisiaj 10 I 2021 roku dotarła do nas smutna wiadomość

druh harcmistrz, biskup Adam Dyczkowski nie żyje.

Poczuliśmy się bardzo osamotnieni, okrutna pandemia zabiera nam naszych przyjaciół, którzy pomagali nam zwyciężać zło, zmęczenie, zwątpienie i nie tracić nadziei.

Nie pożegnaliśmy się, pozostało uczucie żalu i buntu, że nikt z nas nie był przygotowany do ostateczności i nieodwracalności.

Jednak rozstania i utraty są nieuniknioną częścią życia. Świadomości tego, że życie ma swój kres, nadaje mu inna perspektywę, skłania, ku temu, żeby żyć mądrze i świadomie, tak jak nakazuje Prawo Harcerskie.

Dziękujemy druhowi Adamowi za to, że nasze ideały były Jego ideałami i mogliśmy się spotykać na harcerskim szlaku.

Druhu Adamie żegnamy Cię harcerskim Czuwaj !

Zuchy, harcerze, instruktorzy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

******

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Grzegorz Woźniak wydał Rozkaz Specjalny Ls1/2021 z dnia 11 stycznia 2021 w którym m.in. ogłosił do dnia pogrzebu żałobę we wszystkich jednostkach organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP .

Pełny tekst Rozkazu

******