Naglowek-jesien-04a

Konferencja Harcmistrzowska-Harcerstwo jako pedagogia-Prawo harcerskie

2020-06-20 Konferencja Harcmistrzowska-300

Druhny i Druhowie !
Zapraszamy na kolejną Konferencję Harcmistrzowską z cyklu Harcerstwo jako pedagogia, tym razem tematem przewodnim będzie Prawo Harcerskie.
Odbędzie się ona 20 czerwca, w godzinach 9:00 - 18:30
, w formie zdalnej.

Nasza konferencja to:

♦ wspólne forum wymiany myśli i poglądów, wychowawców, pedagogów, instruktorów różnych organizacji skautowych, z jednoczesną możliwością konfrontowania ich ze światem nauki. Nasi prelegenci, to z jednej strony ludzie o rodowodach harcerskich, z drugiej strony to praktycy i teoretycy, naukowcy, dydaktycy, przedsiębiorcy.

♦ próba przybliżenia wartości i znaczenia harcerskiego wychowania jego praktycznego i  ponadczasowego wymiaru. Pochylać będziemy się nad wątkami Prawa Harcerskiego, Prawa Skautowego, ich genezy, znaczenia, różnic i podobieństw oraz nad wartościami wychowawczymi i znaczeniem jego przestrzegania.

♦ dyskusja ponadorganizacyjna na temat wartości i mocy Prawa.

To także ciekawe dyskusje, to aspekty prawne, determinujące funkcjonowanie skautów, zarówno w odniesieniu do wychowawczej pracy śródrocznej, obozownictwa, relacji, ograniczeń i problemów.

Szczegóły: tutaj
Rejestracja: tutaj

Konferencja organizowana jest przez Instruktorski Krąg Akademicki im. Tadeusza Strumiłło, działający przy Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Krąg zrzesza instruktorów 3 organizacji: ZHP, ZHR i RRP. Przewodniczącym Kręgu jest dr hm. Mariusz Przybyła.

Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj !

lic. phm. Agnieszka Maik
Komitet Organizacyjny Konferencji