Naglowek-jesien-04a

Zapraszamy na konferencję instruktorską

2020-05-06 Konferencja instruktorska-w2Serdecznie zapraszamy na konferencję instruktorską związaną z metodyką starszoharcerską 16 lat po jej wprowadzeniu oraz pracą z harcerzami starszymi po zlikwidowaniu gimnazjów.
Organizatorami konferencji są Instruktorzy Zespołu Kadry Kształcącej Hufca ZHP Gniezno oraz 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień” im. hm. Floriana Marciniaka.

Od 1 września 2017 r. w polskim szkolnictwie zaszły znaczne zmiany, które cały czas rzutują na pracę drużyn. Wydłużyła się nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz zniknęły szkoły gimnazjalne. Zgodnie z uchwałą Rady Naczelnej ZHP nr 17/XL do 30 czerwca 2020 utrzymana zostaje metodyka starszoharcerska. Wielu instruktorów zadaje sobie pytanie „Co dalej?”. Celem konferencji jest przedyskutowanie poziomu oraz stanu pracy z metodyką starszoharcerską oraz odpowiedź na pytania: Czy podział na cztery grupy metodyczne ma sens w sytuacji, gdy zniknęły gimnazja i czy likwidacja gimnazjów musi wpłynąć na zmiany w metodyce starszoharcerskiej?
Szczegółowe informacje i link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie internetowej tutaj
oraz na Facebooku – https://www.facebook.com/events/236336410929184/

Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 maja 2020 roku do godziny 22:00❗️

Z harcerskim pozdrowieniem, CZUWAJ!
Członkini komendy ds. organizacji
phm. Edyta Walent