Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

bp hm. Adam Dyczkowski odszedł na wieczną wartę

bpAD-3aMoże daleko nie odchodzą
Jak zdaje się nam pozostałym
Może są bliżej, choć stracili
Szatę nazwaną ciałem

 Emily Dickinson


Każda chwila wyciska na nas pieczęć. Staje się dla nas czymś osobistym, tak jak nasze doświadczenia i przeżycia.

Dzisiaj 10 I 2021 roku dotarła do nas smutna wiadomość  

druh harcmistrz, biskup Adam Dyczkowski nie żyje.

Poczuliśmy się bardzo osamotnieni, okrutna pandemia zabiera nam naszych przyjaciół, którzy pomagali nam zwyciężać zło, zmęczenie, zwątpienie i nie tracić nadziei.

Nie pożegnaliśmy się, pozostało uczucie żalu i buntu, że nikt z nas nie był przygotowany do ostateczności i nieodwracalności.

Jednak rozstania i utraty są nieuniknioną częścią życia. Świadomości tego, że życie ma swój kres, nadaje mu inna perspektywę, skłania, ku temu, żeby żyć mądrze i świadomie, tak jak nakazuje Prawo Harcerskie.

Dziękujemy druhowi Adamowi za to, że nasze ideały były Jego ideałami i mogliśmy się spotykać na harcerskim szlaku.

Druhu Adamie żegnamy Cię harcerskim Czuwaj !

Zuchy, harcerze, instruktorzy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

******

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Grzegorz Woźniak wydał Rozkaz Specjalny Ls1/2021 z dnia 11 stycznia 2021 w którym m.in. ogłosił do dnia pogrzebu żałobę we wszystkich jednostkach organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP .

Pełny tekst Rozkazu 

******

 Wspólne chwile:

 

Wakat w Radzie Chorągwi

2014-12-28 logo-RCH-w2-200Instruktorki i Instruktorzy chorągwi!
Z końcem ubiegłego roku w naszej Radzie zwolniło się jedno miejsce służby. Jeśli ktokolwiek z Was ma chęć działania na rzecz wspólnoty chorągwi, to właśnie jest na to szansa!
Co trzeba zrobić? Wystarczy do 17 stycznia br. przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. maila z informacją:
"Zgłaszam swoją kandydaturę na członka Rady Chorągwi" i krótki opis siebie oraz to co chcesz i możesz wnieść do RCh.
Do potwierdzenia kandydatury potrzebna będzie również opinia komendanta hufca.
Jesteśmy w połowie kadencji, więc przed nami jeszcze sporo czasu na przeniesienie swoich pomysłów dotyczących naszej chorągwi do realnej dyskusji i realizacji.
Zgłoś się i działaj! Rada czeka być może właśnie na CIEBIE!

hm. Dariusz Zajączkowski

Zbiórka skautowa online!

 cyprCzuwaj!

Podrzucam szybką propozycję małej międzynarodowej przygody!

Związek Skautek Cypru zaprasza wszystkie zainteresowane skautki w wieku 13-16 lat na międzynarodową zbiórkę, która odbędzie się online 2 stycznia o 18.00.
Organizatorki mają nadzieję, że spotkanie pozwoli na nawiązanie nowych przyjaźni i spotkanie z innymi kulturami oraz podzielenie się wiedzą i doświadczeniem skautowym (make new friends, meet new cultures and share our guides’ knowledge and experiences).

Trzeba wypełnić prosty formularz, za pomocą którego należy dostarczyć m.in. zgodę rodziców na udział w spotkaniu.

Zachęcamy do udziału w zbiórce sobota 2 stycznia 2021, godzina 18:00 CET (CET obowiązuje w Polsce, czyli nasza 18:00)

https://www.facebook.com/551817594901863/posts/3531083836975209/

pwd. Joanna Gołucka
Członkini Komendy Hufca ds. Promocji
Hufiec Zielona Góra ZHP

Życzenia

Życzenia BN 2020 mail b

Tipi - webinary dla drużynowych

Weronika Malachowska ZHP 20180814BKK 2103

Korzystasz z Tipi? To świetnie! Ale czy znasz wszystkie jego możliwości? Jeżeli nie, to koniecznie weź udział w webinarach dotyczących działania i funkcjach systemu Tipi.

Specjalnie dla ciebie i innych osób mających wątpliwości co do Tipi i funkcjonalności systemu Drużyna Tipi przygotowała dwa webinary.

Będą one szczególnie pomocne dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w Tipi. Postaramy się jednak również w ich trakcie odpowiedzieć na wszystkie pytania, które do nas do czasu spotkań spłyną, więc nawet jeżeli jesteś już wytrawnym znawcą naszego wigwamu, może się okazać, że usłyszysz coś ciekawego dla siebie. Chcemy podzielić się wiedzą, opowiedzieć o trudnościach z którymi się mierzyliście oraz dać kilka dobrych rad. 

Webinary odbędą się:

13.12 o godz. 19:00 - zarządzanie członkami ZHP, moduł rodzica, RODO - link do webinaru
16.01 o godz. 19:00 - zarządzanie jednostkami, moduł składek i wydarzeń - link do webinaru

Webinary będą trwały około 1,5 godziny. Wszystkie pytania organizacyjne oraz te dotyczące działania Tipi można zadawać przez ankietę.

Zachęcamy także do śledzenia bieżących informacji na temat działalności systemu na Intranecie.

pwd. Jan Krzyżanowski
Chorągwiany Administrator
Systemu Ewidencyjnego ZHP „Tipi”

Telefon wsparcia 669 116 116 dla instruktorów

ZHP-NUMER-TELEFONU-COVER-1

Wiemy, jak ważne jest wspieranie naszych instruktorów, gdy tego potrzebują. Uruchamiamy specjalną linię telefonicznego wsparcia psychologicznego, aby każdy instruktor, każda instruktorka i osoby pełniące funkcje instruktorskie, mogły skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Właśnie dzisiaj swoją działalność rozpoczyna STREFA | Pomocy. Jest to specjalna linia telefoniczna, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i profesjonalną poradę.

-Nawet gdy na pozór niewiele się zmienia – szkoła, praca, dom, harcerstwo – zdalnie, ale działa jak zawsze. Nawet wtedy możesz doświadczać uczuć, które zaskakują, przytłaczają, zmieniają perspektywę. Jakich? Nie ma żadnej listy, co można teraz odczuwać. Życie nasze – jako społeczeństwa – zmienia się, a każda zmiana wywołuje trudne do przewidzenia reakcje. STREFA | Pomocy to specjalna linia telefoniczna uruchomiona przez Związek Harcerstwa Polskiego, w której możesz znaleźć wsparcie i profesjonalną poradę-mówi harcmistrzyni Emilia Owoc, psycholożka pracująca w STREFIE | Pomocy.

Pod numerem 669 116 116 od poniedziałku do piątku między 15:00 a 21:00 dyżurują psycholodzy, którzy gotowi są pomóc. Pomoc adresowana jest do kadry ZHP – instruktorów i osób pełniących funkcje instruktorskie.

Każdy chętny może porozmawiać z psycholożkami o zjawiskach, jakie przeżywa z perspektywy działalności harcerskiej – w zakresie swojej motywacji, możliwości pracy, radzenia sobie z problemami wychowanków, które teraz na pewno są trudniejsze niż zazwyczaj.

Każdy może też zadzwonić w sprawie osobistej – żadne uczucia nie są mniej ważne od innych. Nawet z pozoru drobna rzecz może wywoływać poważne konsekwencje.

Telefon działa anonimowo, a korzystanie z niego podlega tylko opłatom operatora, jeśli występują.

STREFA | Pomocy to wsparcie emocjonalne, informacyjne i psychoedukacyjne. Taki kontakt nie zastąpi psychoterapii czy interwencji kryzysowej, ale nawet jeśli przypuszczasz, że potrzebna Ci głębsza pomoc, możesz zadzwonić – pomożemy poradzić sobie z tym, co się dzieje na bieżąco i znaleźć instytucję oferującą inne formy, jeśli będzie taka potrzeba. Do usłyszenia!

Czytaj więcej: Telefon wsparcia 669 116 116 dla instruktorów

Podkategorie

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01