2020-01 Baner-naglowek-w02

Dzień Myśli Braterskiej

Druhny i druhowie!

Niech Dzień Myśli Braterskiej będzie tym dniem, w którym w sposób szczególny myślicie o swoich braciach i siostrach harcerzach i skautach. Niech to będzie dzień, w którym DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ brzmi w sposób wyjątkowy i rozpalający harcerski ogień w sercach każdego z nas.

My DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE w każdej chwili i wspólnie dbamy o lepsze jutro. Niech braterskie myśli połączą dzisiaj nas wszystkich.

Czuwajcie!

Kurator wraz z zespołem pełnomocników

Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi - 1 marca 2020

Zgodnie z podjętą uchwałą Komisji Rewizyjnej Chorągwi, na wniosek Pełnomocników Kuratora Sądowego ds. Chorągwi Ziemi Lubuskiej, na dzień 1 marca 2020 r. (niedziela) na godz. 12:00 został zwołany Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Celem Zjazdu będzie:

• Informacja Kuratora sądowego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP nt. bieżących działań od dnia 18 stycznia br. do dnia Zjazdu Nadzwyczajnego Chorągwi,
  • Wybór komendanta chorągwi
  • Wybór Komendy chorągwi.
  •  Uzupełnienie wakatów we władzach statutowych chorągwi (Sąd Harcerski, Rada Chorągwi, Komisja Rewizyjna)
  • Poddanie pod głosowanie wniosku ws. likwidacji Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Rozkaz L.2/2020 zwołujący Zjazd wraz listą osób z czynnym prawem wyborczym można pobrać poniżej.

Poniżej znajduje się także Rozkaz L.3/2020 z uzupełnieniem celów Zjazdu.

phm. Bartłomiej Walkowski
Pełnomocnik Kuratora Sądowego
ds. Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Zaproszenie na grę ratowniczą

2020-01-20 Gra ratownicza03
  W załączeniu Regulamin Gry Ratowniczej i formularz zgody rodziców/opiekunów.

Link zgłoszeniowy patrolu TUTAJ

Nadesłała:phm. Emilia Drgas Komendantka Hufca Żary ZHP

Zakończył się Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Podczas Wyjazdowej Zbiórki Kadry w Łagowie, w dniu 18.01.2020 r. odbył się Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Podczas zjazdu pochyliliśmy się nad kwestią wyboru komendanta chorągwi oraz uchwaleniem strategii chorągwi na lata 2020-2022. Zjazd nie wybrał nowego komendanta oraz komendy, natomiast przyjął uchwałę wprowadzającą Strategię Rozwoju Ziemi Lubuskiej ZHP na lata 2020-2022. Treść przyjętej Stretegii znajdziecie poniżej.

W najbliższym czasie Kurator Sądowy Chorągwi Ziemi Lubuskiej zwoła kolejny Zjazd Nadzwyczajny, którego jednym z celów będzie wybór komendy i komendanta.

Biuro czynne:

NIW TABLICZKA www