Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

Chorągwiane przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

2019-12-17-01-BSP2019 grafika hasloW Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 17 grudnia spotkali się harcerze Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, aby w trakcie nabożeństwa ekumenicznego dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju, które reprezentacja lubuskich harcerzy przywiozła z Wiednia, skąd trafiło prosto z Groty Narodzenia Pańskiego w Autonomii Palestyńskiej.

Reprezentacje harcerzy i harcerek ze środowisk całej Ziemi Lubuskiej podczas nabożeństwa ekumenicznego, które odprawili i podczas którego wygłosili wspólne kazanie ks. Marek Bożek (wikariusz parafii Ewangelicko-Ausbuskiej w Zielonej Górze) i ks. phm. Michał Gławdel (duszpasterz harcerzy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej), odebrały wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju. „Idąc w naszych harcerskich mundurach, marzymy o tym, aby dla innych stawać się aniołami zwiastującymi pokój na ziemi. Niosąc to Światło, pragniemy zmieniać świat na lepszy, dzieląc się tym, co mamy najlepszego: Światłem, które daje moc: Światłem Chrystusa” – oznajmiał harcerką i harcerzom druh Piotr Gierlach podczas nabożeństwa.

Po czasie wspólnej modlitwy harcerki i harcerze Ziemi Lubuskiej dzielili się wspólnie okazję, zasiedli do wspólnej „wigilijnej” kolacji, spędzili wspólnie czas na kolędowaniu, po czym rozwiązując harcerski krąg udali się do swoich miejscowości, gdzie roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju, które daje moc.

 phm. Michal Gławdel
Kapelan Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01