Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner nagłówek 07 2019-02czar 

 

VII Gra Ratownicza "Stawka wieksza niż życie"

VII-Gra -Ratownicza-H-ZG-800Czuwaj Druhny i Druhowie,

Pora na otwarcie uczestnictwa w Grze Ratowniczej, którą organizujemy od 7 lat na szersze grono. W zeszłym roku mieliśmy gości z Głogowa więc czemu mamy nie zaprosić i Was czyli Naszą Chorągiew. Jak co roku opieramy fabułę na jednym z seriali PRL - tym razem "Stawka większa niż życie". Poniżej szczegóły wydarzenia i cóż mogę powiedzieć - watro wysłać do nas swoich harcerzy. 

Czytaj więcej: VII Gra Ratownicza "Stawka wieksza niż życie"

Elektroniczna zgoda na przynależność do ZHP uruchomiona

 Od 1 września 2019 roku uruchomiony został serwis internetowy, gdzie będzie można w sposób elektroniczny wypełnić i przesłać zgodę na przynależność do ZHP i deklaracje członkowskie.

Jak to działa?

Kandydatowiw mal fot-800x468 na członka ZHP (16+) lub jego rodzicom/opiekunom prawnym (16-) należy podać:

  • adres do strony deklaracja.zhp.pl 
  • nazwę chorągwi, hufca i pełną nazwą jednostki,
  • służbowy adres e-mail drużynowego/właściwego komendanta (w chmurze Office365 ZHP).

Czytaj więcej: Elektroniczna zgoda na przynależność do ZHP uruchomiona

Pomyślności w nowym roku roku szkolnym i harcerskim

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i harcerski. Wszystkim zuchom, harcerkom i harcerzom życzymy samych pomyślności i jak najlepszych wyników w nauce oraz wielu wspaniałych harcerskich przygód, a kadrze pedagogicznej dużo wytrwałości i wielu niesamowitych uczniów. 

Niech ten rok będzie dla Was wszystkich jak najbardziej pomyślny!

Pełnomocnicy Kuratora Sądowego naszej chorągwi - phm. Bartłomiej Walkowski oraz phm. Zbigniew Michalak również w imieniu lubuskich harcerzy oficjalnie rozpoczęli dzisiaj rok 2019/2020. Na zaproszenie Wojewody Lubuskiego - Pana Władysława Dajczaka, Lubuskiego Kuratora Oświaty - Pani Ewy Rawy oraz Starosty Wschowskiego - Pana Andrzeja Bielawskiego wzięli dziś udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 we Wschowie.

              

phm. Bartłomiej Walkowski 
Pełnomocnik Kuratora Sądowego
ds. Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Wyjazdowa Zbiórka Kadry w Łagowie zakończona sukcesem!

plakietka wzk lagowBardzo owocny weekend za nami! W miniony weekend w Łagowie odbyła się Wyjazdowa Zbiórka Kadry, w której udział wzięli komendanci hufców wraz ze swoimi komendami, pojawili się także przedstawiciele Hufcowych Komisji Rewizyjnych oraz instruktorzy, którzy chcieli włączyć się w pracę nad strategią rozwoju dla naszej chorągwi.

Czytaj więcej: Wyjazdowa Zbiórka Kadry w Łagowie zakończona sukcesem!

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Zielonej Górze

80rocznica2WŚ postPrezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana, które odbędą się w dniu 1 września 2019 r. w Zielonej Górze

Plan uroczystości:

godz. 12.00
Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela. Msza św. w intencji weteranów i ofiar II wojny światowej.

godz. 13.00
Przemarsz z Kościoła Orkiestry Dętej „Zastal”, kompanii honorowej, pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników uroczystości na Plac Bohaterów.

godz. 13.10
Zgromadzenie mieszkańców miasta na Placu Bohaterów:

- uroczyste podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego,
- widowisko  słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów ZE Nr 9 w Zielonej Górze,
- apel pamięci,
- złożenie wiązanek kwiatów.

godz. 14:10  Zakończenie uroczystości

godz. 14:15   Krąg

Ewidencja ZHP ponownie uruchomiona

Po wykonaniu prac modernizacyjnych, Ewidencja ZHP została ponownie uruchomiona i w chwili obecnej pracuje w trybie podstawowym. Sukcesywnie kolejne moduły będą włączane do pracy

Przypominamy, że obecnie trwają prace nad nowym systemem Ewidencji ZHP. Platformę wykona firma, która współpracuje ze Światowym Biurem Skautowym i stworzyła już system między innymi dla słowackich skautów.

Do tej pory przeprowadzono konsultacje w sprawie nowego systemu z drużynowymi oraz hufcowymi i chorągwianymi administratorami. Dodatkowo do losowych, najbardziej aktywnych użytkowników systemu zostały wysłane ankiety oceniające. Temat funkcjonalności Ewidencji ZHP poruszyła także naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad podczas spotkania z Radą Drużynowych.

Zespół projektowy ds. ewidencji rozpoczął już prace nad funkcjonalnością systemu i podzieleniem funkcjonalności na kolejne etapy wdrażania. Pierwsze szkolenia z nowej ewidencji mają ruszyć wiosną 2020 roku. We wrześniu 2020 roku nowy system ma całkowicie zastąpić stary.

Podkategorie

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

baner boczny-2020-w04z

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01