baner-jesien-08-zm-siedziby

Nowa siedziba!

dom harcerza małe jpgCzuwaj!

Miło nam poinformować, że wyszliśmy z zimnych i zagrzybionych ścian dawnego budynku chorągwi i przenieśliśmy się do nowej (tymczasowej) siedziby.
Budynek przy ul. Boh. Westerplatte 27 pozostaje zamknięty do czasu zakończenia remontu.

Urzędujemy przy ul. Dzikiej 6 w Zielonej Górze (były Dom Harcerza, obecnie Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna 1st).

Bardzo łatwo do nas dojechać!

Zaparkować można:
1) Bezpośrednio przy budynku – dojazd od ul. Bema
2) Przy ul. Wyspiańskiego (ok 50 m od budynku)
3) Na placu (wjazd od ul. Wyspiańskiego) ok. 50 m od budynku

Informujemy ponadto, że telefon stacjonarny nie działa, a wszelką korespondencję prosimy kierować na nowy adres:

Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
ul. Dzika 6

mapa dojazdu w2  zjazd z s3 w2

Agata Bazydło
Szef Biura Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

VI Zlot Kadry ZHP - zgłoś się!

2018-Zlot-Kadry-01a  2018-Zlot-Kadry-10  Formularz zgloszeniowy-01a

źródło:www.zhp.pl

Niezwyczajni - Plebiscyt Instruktorski ZHP 2018

2018 Plebiscyt niezywczajni-zhpPo raz ósmy kapituła oraz internauci wybiorą tych, którzy swoją codzienną pracą pokazują, że są „Niezwyczajni”.
Poszukujemy niezwykłych osobowości – instruktorów i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy codziennie zmieniają świat na lepsze!
W tym roku Kapituła Główna Plebiscytu przyzna również wyróżnienia „Niezwyczajne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości”.

Kandydatów oraz przedsięwzięcia zgłaszać można od 3 do 31 grudnia 2018 r. (do godziny 23:59) poprzez formularze online. Więcej TUTAJ

żródło: www.zhp.pl

Chorągwiana Zbiórka Drużynowych

Chor-zbiorka-druzynowych-Ognia-czar-2018-plakat-011.Termin i miejsce: 30.XI-02. XII 2018 w Zielonej Górze

2. Warunki uczestnictwa:

w zbiórce mogą wziąć udział drużynowi wszystkich podstawowych jednostek działających na terenie Chorągwi

w szczególnych sytuacjach w zbiórce może wziąć udział przyboczny

warunkiem wzięcia udziału są opłacone składki członkowskie (potwierdzenie przez przełożonego)

zgłoszenie się poprzez formularz online do dnia 26.11.2018 TUTAJ

wpłacenie wpisowego po potwierdzeniu zakwalifikowania się na zbiórkę w wysokości 20 zł do dnia 26.11.2018r. na konto Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego na nr 59 1090 1535 0000 0000 5301 9167 tytułem wpłaty "DSCZ– Zbiórka Drużynowych – Imię i nazwisko"

osoby niepełnoletnie pisemną zgodę od rodziców/opiekunów prawnych na udział w wydarzeniu

3. W programie zbiórki m.in.:

mpreza Andrzejkowa „Ognia czar” – obowiązuje strój galowy

służba – jak pracować w drużynie, świecowisko, sąd nad poglądem

warsztaty w pionach metodycznych: zuchy: teatr zuchowy; harcerze: INO; harcerze starsi: Geocashing; wędrownicy: znaki służb

Więcej informacji w załączniku

Zjazd Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

logo chzl artykulW sobotę 24 listopada 2018 r. w budynku Centrum biznesu w Zielonej Górze odbył się Zjazd Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Wzięło w nim udział 32 instruktorów z głosem decydującym (na 34 uprawnionych), członkowie ustępujących władz, zaproszeni goście i wszyscy ci instruktorzy, seniorzy i wędrownicy, którzy chcieli w tym ważnym dla Chorągwi wydarzeniu aktywnie uczestniczyć. W sumie było nas ok. 80 osób.

Zjazd miał kilka głównych celi. Pierwszym było podsumowanie minionej, czteroletniej kadencji. Kadencji niełatwej, w której przyszło nam zmierzyć się nie tylko z trudnościami finansowymi czy rezygnacją w trakcie kadencji z funkcji komendanta chorągwi, ale i koniecznością dostosowania naszej organizacji  do zmian w otoczeniu prawnym (RODO, „Prawo wodne”, „Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych”, „Rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym” itp.). Swoje sprawozdania zaprezentowała Komenda Chorągwi, Rada Chorągwi, Komisja Rewizyjna i Sąd Harcerski. Zjazd w głosowaniu przyjął wszystkie te sprawozdania.

Drugim celem Zjazdu było podziękowanie wszystkim tym, którzy w tych trudnych, ostatnich 4 latach realnie nam pomogli, a byli to: Lubuski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewoda Lubuski, Prezydent Miasta Zielona Góra, Dyrektor Bursy Szkolnej, Dyrektor Centrum Biznesu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz jednostki wojskowe z Żagania, Sulechowa, Czerwieńska i Międzyrzecza. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe ryngrafy. Przyjaciele naszej Chorągwi to nie tylko władze samorządowe, ale i cały szereg prywatnych osób, którzy często bezinteresownie poświęcali swój wolny czas, aby wesprzeć nas w realizacji naszej misji. Także i oni otrzymali specjalne podziękowania.

Trzeci cel to udzielenie absolutorium ustępującym władzom i wybór nowych władz. Tego celu niestety nie udało się osiągnąć. Z powodu braku kandydata na funkcję komendanta chorągwi, Zjazd podjął decyzję o przerwaniu obrad i wznowieniu ich 21 grudnia 2018 r. o godz. 17:00. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda nam się wspólnie wyłonić kandydatów nie tylko na funkcję komendanta, ale i do pozostałych władz (Rada Chorągwi, Komisja Rewizyjna, Sąd Harcerski). Dzięki temu nasze kolejne spotkanie tuż przed Świętami będzie sprawnie przeprowadzone, a Zjazd formalnie dokończony.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam ten Zjazd zorganizować i przeprowadzić.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

hm. Grzegorz Bazydło
Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Zjazd Zwykły Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

2018-11-24-Zjazd-Choragwi-01

Zjazd podjął decyzję o przerwaniu obrad do 21 grudnia 2018r. godz.17:00.

Biuro czynne:

Zjazd Zwykly Chorągwi 2018-03