Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-jesien-08-zm-siedziby 

 

Budżet Obywatelski 2018

2017-12-29 BO2018-wycinek1-w2-01
Zachęcamy do przeczytania artykułu w wersji on-line na stronie Łącznika Zielonogórskiego TUTAJ

Budżet Obywatelski 2018 - Czuwaj! - Harcerskie Centrum Rozwoju

BO2018-1024 8783Bycie harcerzem daje wiele radości, ale nie jest proste. Być wiernym swoim zasadom jest dzisiaj elitarne. My nie boimy się wyzwań, stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, wierząc, że naszemu miastu i Ojczyźnie potrzebni są młodzi, ambitni ludzie, którzy mają wysokie cele i ideały. Abyśmy mogli się kształtować i stawać się lepszymi ludźmi, potrzebujemy tylko miejsca, w którym będziemy czuli się bezpiecznie.

Chcemy stworzyć Harcerskie Centrum Rozwoju, w którym każdy człowiek, któremu bliskie są ideały harcerskie będzie miał możliwość spotkania, uzyskania wsparcia, twórczej pracy, rozwoju i poczucia, że to także JEGO HARCERSKI DOM.

Budynek przy ul. Bohaterów Westerplatte 27, w którym mamy swoją siedzibę wymaga gruntownego remontu. Nie możemy spotykać się w harcówce w piwnicy, bo w deszczowe dni wybija tam kanalizacja, jesienią, zimą i wiosną musimy siedzieć w kurtkach, bo instalacja grzewcza wymaga wymiany. Instalacja elektryczna jest przestarzała i nigdy nie wiemy czy wytrzyma włączenie kolejnego czajnika podczas spotkania z seniorami, warsztatów z pierwszej pomocy, kursów czy zimowiska. Nasi niepełnosprawni ruchowo przyjaciele nie mogą nas odwiedzać, bo budynek nie jest dla nich przystosowany.

Budynek wymaga termomodernizacji, wzmocnienia stropów, wymiany dachu, osuszenia ścian, wymiany wszystkich instalacji i adaptacji niektórych pomieszczeń niewykorzystywanych ze względu na zły stan techniczny. Zakres prac remontowych i adaptacyjnych jest duży, ale niezbędny. Oszacowany został na 1 mln zł.

Aby realizować nasze marzenia, potrzebujemy Twojego głosu
w Budżecie Obywatelskim na

zadanie ogólnomiejskie nr 34 - CZUWAJ! Harcerskie Centrum Rozwoju

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 783 253 079

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Zjazd Zwykly Chorągwi 2018-03

Dokumenty Zjazdu

baner boczny-2019-w04c-zakoncz

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy