Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018 Baner naglowek-WS-01 

 

Zlot z okazji 60-lecia Chorągwi za nami

Dobiegł końca Zlot Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP z okazji 60-lecia jej istnienia. W zlocie wzięło udział łącznie blisko 800 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów, seniorów oraz zaproszonych gości.

Od samego początku pogoda nie rozpieszczała zgromadzonych w Niesulicach uczestników. Opady deszczu, choć przelotne, dawały się we znaki czasami krzyżując plany organizatorom. Na szczęście już w sobotę nad chorągwianą bazę zawitało słońce, które nie zaszło za chmury aż do zakończenia zlotu.

Pierwszy dzień tradycyjnie rozpoczął apel, po którym wszyscy uczestnicy udali się do swoich gniazd metodycznych, gdzie przez całe trzy dni zlotu brali udział w zajęciach przygotowanych adekwatnie do ich metodyki. Piątek to także dzień, w którym referaty metodyczne Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP zorganizowały dla swoich gniazd gry metodyczne. Zwieńczeniem tego dnia zlotu były ogniska tematyczne, podczas których każdy patrol biorący udział w zlocie prezentował się innym harcerzom.

Czytaj więcej: Zlot z okazji 60-lecia Chorągwi za nami

Zlotowe spotkanie, List gratulacyjny Prezydenta Miasta Gorzów Wlkp.

17 VI 2017, w drugim dniu Zlotu Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP odbyło się spotkanie przyjaciół harcerstwa. Na zaproszenie Komendy Zlotu gościliśmy wielu seniorów harcerskich i przyjaciół. Na spotkanie stawili się licznie byli komendanci chorągwi Zielonogórskiej i Ziemi Lubuskiej ZHP a wśród nich: hm. Ryszard Czapiewski, hm. Michał Pepiński, hm. Piotr Januszek, hm. Elżbieta Maciejewska, hm.Leszek Kornosz. Komendant Choragwi ZHP hm.Artur Doliński w ciepłych słowach powitał seniorów harcerskich - twórców Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP, komendantów chorągwi ZHP, gości, a wśród nich:

Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego - Czesława Fiedorowicza, Małgorzatę Łukiewską - Dyrektora Gabinetu Zarządu, która reprezentowała Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak, przedstawiciela Dowódcy 5 Lubuskiego Pułku Altylerii w Sulechowie płk. Zbigniewa Zawadzkiego - wiernego Przyjaciela Lubuskich Harcerzy, Jarosława Guzowskiego - Zastepcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Świebodzin.

Czytaj więcej: Zlotowe spotkanie, List gratulacyjny Prezydenta Miasta Gorzów Wlkp.

Jest już książka : 60 lat Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

2017-06-10 pub-w02"Finis cornat opus" (łac.), koniec wieńczy dzieło. Przeszło roczna praca zespołu redakcyjnego pod przewodnictwem hm. Marka Musielaka oraz wielu instruktorów z lubuskich hufców ZHP zakończona. Na przeszło 300 stronach pięknie wydanej książki, cudownie zilustrowanej zdjęciami, znajdziecie rys historyczny Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Książkę przepięknie wydała firma Esanmedia - hm. Andrzej Sibilski.

Publikacja współfinansowana ze środków Województwa Lubuskiego - Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Zielona Góra.

Promocja książki odbędzie się na Zlocie Chorągwi ZHP w Niesulicach 17 czerwca 2017 roku.

Spotkanie przedzlotowe

Spotkanie przedzlotowe 02aZa nami ostatnie spotkanie w ramach przygotowań przed Zlotem Chorągwi. Omówione zostały kwestie organizacyjno-logistyczne oraz program Zlotu. Hm. Leszek Kornosz podjął temat książki pt."Wczoraj-Dziś-Jutro"wydawanej z okazji 60-lecia Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Hm. Katarzyna Kawka - komendantka Zlotu, podsumowała przygotowania organizacyjno-logistyczne do Zlotu,  a phm. Katarzyna Pawlak dodała radosną informację o planowanym występie zespołu "Wszyscy Byliśmy harcerzami". Przedstawiono schemat spotkania przyjaciół harcerstwa i dawnych członków oraz sympatyków naszej organizacji. Zbiórkę  odwiedziło Radio "ZACHÓD" jak i też Radio Kompas, które towarzyszyć będzie nam na zlocie zbierając relację na żywo. Na zakończenie zbiórki ustalono ostateczne kwestie organizacyjne i pozostało już tylko czekać na zlot :)

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Michał Loroch

Zlot Chorągwi - ruszają zapisy na zajęcia biletowane

Czuwaj!
Już dziś ruszają zapisy na zajęcia biletowane na zlocie, które odbywają się w sobotę. Na facebook’u ruszamy o 15:00 na stronie tutaj znajdziesz działające linki poniżej:

harcerz-kliknij3 harcerzsstarsi-kliknij2 wedrownicy-kliknij2

Wybór zajęć tylko do piątku. Potwierdzenia zajęć dla patroli do soboty. Powodzenia.

Komenda Zlotu

 

Zlot Chorągwi w Niesulicach - opisy zajęć

harcerz

Czuwaj! W załączeniu do pobrania opisy zajęć jakie odbędą się na Zlocie w Niesulicach. Patrole będą mogły wziąć udział w wybranych zajęciach. We wszystkich się nie uda bo za krótko trwa zlot.
Zuchy nie mają zajęć biletowanych - na nie czeka również wiele ciekawych atrakcji.

Niedługo ruszą zapisy na zajęcia. Szczegóły zasad zapisywania się już lada moment. Obserwuj stronę chorągwi nie przegap.

harcerzsstarsi
wedrownicy

 Komenda Zlotu

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Zjazd Zwykly Chorągwi 2018-02a

baner boczny-2019-w04c-zakoncz

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy