baner-szeroki-lata-2017-025

hm. Bogusław Rejer odszedł na wieczną wartę.

imagesCAB51FBH      Z ogromnym bólem zawiadamiamy
                  29 kwietnia 2017 r.
          odszedł na wieczną wartę

04-031-Rejer-Bogdan-2010-02-22

hm. Bogusław Rejer

Druh Boguś był członkiem władz Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP (Komisji Rewizyjnej Chorągwi), członkiem Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka".
Był niezastapionym, życzliwym wsparciem kolejnych Komendantów. Przez dziesiątki lat skromnie i cicho brał na siebie ciężar wielu ważnych zadań organizacyjnych i ich dokumentowania fotografią.
    Pogodny, kochajacy życie i ludzi nigdy nie zawiódł, ani nie odmówił pomocy Organizacji i prywatnie każdemu człowiekowi. Wierny zasadzie: "Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy".

CZUWAJ DRUHU BOGUSIU

******

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 w piątek 5 maja 2017 roku na Cmentarzu Komunalnym (starym) w Zielonej Górze przy ul.Wrocławskiej.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek dnia 5 maja 2017 roku o godz.10:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki ul.Obywatelska 1.

******

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artur Doliński wydał Rozkaz Specjalny S2/2017 z dnia 29.04.2017 w którym m.in. ogłosił do 31 maja br. żałobę we wszystkich jednostkach organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Pełny tekst Rozkazu

******

Druh Boguś kiedyś tak napisał swój harcerski biogram:

"Moją przygodę z harcerstwem zacząłem od wstąpienia do drużyny zuchowej w szczepie „Makusyny”, której drużynowym był dh Wiesław Hudoń. Obietnicę zuchową złożyłem w roku 1957. Na pierwszych obozach byłem w Osieku Lęborskim i Kopalinie nad Bałtykiem.

25 lipca 1961 r. w Dobiegniewie na ręce dh. hm. Anny Widomskiej złożyłem przyrzeczenie harcerskie. Będąc harcerzem zdobywałem kolejne stopnie i sprawności, przez wiele lat pełniąc funkcje pomocnika kwatermistrza, a później kwatermistrza.

W roku 1972 dh hm. Zbigniew Szeluch zaproponował mi funkcję kwatermistrza szczepu „Kopernikanie”, którą pełniłem do chwili rozwiązania szczepu.

Zdobyte doświadczenie wykorzystałem pełniąc funkcję kwatermistrza na wielu obozach i zimowiskach Komendy Chorągwi w Zielonej Górze.

W roku 1972 złożyłem zobowiązanie instruktorskie, a w roku 1978 uzyskałem stopień harcmistrza.

Jestem członkiem – założycielem Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego „Czerwona Szpilka”"

******

Wspólne chwile z Kręgiem:

BWM-w97

Baner boczny obozy-zgrana-rodzina-01