Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018 Baner naglowek- HAL-w01 

 

150-ta rocznica urodzin Generała

Zaruski MariuszW dniu dzisiejszym przypada 150 rocznica urodzin Gen. Mariusza Zaruskiego - patrioty, żołnierza Legionów, taternika, żelarza i ... można by wymienić jeszcze kilka dziedzin, w których miał wiele dokonań.

Dla nas jest to przede wszystkim wspaniały wychowawca wielu pokoleń harcerzy - wodniaków, kapitan s/y "Zawisza Czarny" w latach 1934-39. Po wybuchu wojny aresztowany przez NKWD, osądzony w więzieniu w Chersoniu, którego nie przeżył, mimo że był to "twardy człowiek".

Pamietajmy Jego legendarną komendę:    "Kurs na słońce..., tak trzymać"

hm. Helena Jakubowska

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

BWM-w97 

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy