Niedziela 13 sierpnia dniem żałoby

zjazd39 ZHP360-12Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragedii na obozie Okręgu Łódzkiego ZHR w Suszku.

W obliczu tragedii, jaka spotkała naszą bratnią organizację, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego zarządziła niedzielę 13 sierpnia 2017 r. dniem żałoby.

Rozkaz Naczelnika tutaj

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2017-08-01-001-73rocznica-wybuchu-PWTak jak 73 lata temu we wtorek o 17,00 syreny oznajmiły godzinę W, tak dzisiaj 1 sierpnia 2017  we wtorek o godzinie 17,00 syreny rozpoczęły obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Na Niekropolię Zielonogórską przybyły - poczty sztandarowe, kombatanci i ich rodziny, kompania honorowa 4 ZPP z Czerwieńska, dowódca 4 ZPP, dowódca 5 LPA z Sulechowa, Komendant WKU, oficerowie Wojska Polskiego, Straży Granicznej, przedstawicele władz województwa lubuskiego i miasta Zielona Góra, ks.bp hm.Adam Dyczkowski, instruktorzy i harcerze,przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, społeczeństwo Zielonej Góry - aby uczcić Powstanie Warszawskie - największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie.

Uroczystość zorganizował : 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska, Hufiec Zielona Góra ZHP, Okręg Zielona Góra Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Miasto Zielona Góra. Prowadzenie phm. Jarosław Zasacki - komendant Hufca Zielona Góra ZHP. Fotorelacja.

hm. Leszek Kornosz

Programator już w pełni funkcjonalny

naZHP-pl programatorNowy rok harcerski rozpoczyna się za 2 miesiące, ale już teraz zapraszamy Was do skorzystania z Programatora. Wejdź na stronę internetową aplikacji i zobacz, jak może Ci pomóc w planowaniu pracy. Więcej

żródło: www.zhp.pl

Koncert charytatywny dla Krzyśka

pomocna dlonW niedzielę 16 lipca w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny poświęcony Krzysztofowi Krawcowi z Glisna. Krzysztof jest harcerzem – zawsze to on pomagał innym, a teraz potrzebuje naszej pomocy. Więcej

żródło: www.zhp.pl

Konkurs filmowy "A dlaczego harce?"

Zapraszam do udziału w konkursie filmowym "A dlaczego harce?"

pula nagród: 5.000 zł, długość filmu maks. 5 min.

Kategorie2017-09 Konkurs filmowy

1. Harcerze w akcji - przygoda
2. Harcerskie klimaty -
więzi przyjaźni
3. Co w byciu harcerką/harcerzem jest dla mnie ważne i dlaczego? Należy przeprowadzić wywiad(y).
4. Oleńka i Andrzej - należy wspólnie z przyjaciółmi nagrać scenę z życia Olgi i Andrzeja Małkowskich

W każdej kategorii: I miejsce - 700 zł, II miejsce - 400 zł, III miejsce - 150 zł

Termin nadsyłania filmów: 15 września 2017 roku, godz. 23:59

Więcej w załączonej informacji i regulaminie.

hm Maria Wróbel-Wilgus

60 lat kapłaństwa biskupa, harcmistrza Adama Dyczkowskiego

2017-06-24-60lecie-kapl-hm-Dyczkowskiego-01-DSCN046324 czerwca 2017 delegacja, w skład, której wchodzili Kapelan Choragwi ZHP phm.  Michał Gławdel, instruktorzy Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka",  instruktorzy i harcerze Hufca Zielona Góra ZHP, uczestniczyła w podniosłej uroczystości:

60 lecia kapłaństwa biskupa Adama Dyczkowskiego.

Piękną kartę posługi biskupa harcmistrza Adama Dyczkowskiego przedstawili  metropolita szczecińsko - kamieński Andrzeja Dzięga i ordynariusz diecezji zielonogórsko -  gorzowskiej, Tadeusz Lityński. Były także akcenty harcerskie przedstawione przez ojca hm.Dominika Orczykowskiego OFM, hm. Barbarę Tchórzewską, hm. Leszka Kornosza i phm. Bartłomieja Walkowskiego. Na zakończenie uroczystości było rodzinne zdjęcie z Jubilatem.

2017-06-24-60lecie-kapl-hm-Dyczkowskiego-03-122126 2017-06-24-60lecie-kapl-hm-Dyczkowskiego-02-DSCN0459 2017-06-24-60lecie-kapl-hm-Dyczkowskiego-04-122158

hm. Leszek Kornosz

Baner boczny obozy-zgrana-rodzina-2017-02