Zbiórka wyborcza rejonu hufców Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

logo chzl artykulUkazała się nowa zaktualizowana Uchwała Komendy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w sprawie zwołania zbiórki wyborczej rejonu hufców w dniu 30 września 2017 roku (w skład rejonu wchodzą wszystkie hufce Chorągwi). Na zbiórce wybierzemy jednego delegata na 40 Zjazd ZHP w Warszawie, który odbędzie się w dniach od 7 do 10 grudnia br..
Pełny tekst Uchwały po aktualizacji TUTAJ

Zaproszenie na XXIV Rajd Harcerski Zapałka18

Logo XXIV Rajd Harcerski Zapałka187 DH "Dragon" z Hufca Międzychód ZHP zaprasza na XXIV Rajd Harcerski Zapałka '18, który odbędzie się w dniach 15 - 17 września 2017 r.. Zgłoszenia do 10 września br.. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

Bieżące informacje znajdziesz również TUTAJ

Zbiórka Komendy i Komisji Rewizyjnej Chorągwi ZHP

2017-09-02- Zbiorka-Komendy Ch-KRCh-DSCN0804-w032.09.2017 w siedzibie KCH ZHP odbyła się Zbiórka Komendy i Komisji Rewizyjnej Chorągwi ZHP, w której uczestniczył Zastępca Naczelnika ZHP hm.Krzysztof Budzyński i członek GK ZHP hm.Grzegorz Woźniak.

Podczas przeszło trzygodzinnej zbiórki poruszono szereg tematów związanych z pracą ciał statutowych i kondycji finansowej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Wiele uwagi poświęcono udziałowi reprezentacji Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w przyszłorocznym Zlocie ZHP Gdańsk 2018.

W zbiórce uczestniczyli: komendant choragwi ZHP - hm.Artur Doliński, skarbnik Chorągwi ZHP - hm.Krzysztof Kowalski, zastępca komendanta chorągwi - hm.Grzegorz Bazydło, członkowie Komendy : hm. Katarzyna Kawka, hm.Mirosław Zengiel, przewodnicząca CHKR - hm.Stanisława Niemira, członek CHKR - hm.Zbigniew Tatarzyńki oraz główna księgowa Chorągwi ZHP Teresa Suchobieska i prezes Fundacji "Chorągwiana" - hm.Leszek Kornosz.

hm.Leszek Kornosz

Niedziela 13 sierpnia dniem żałoby

zjazd39 ZHP360-12Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragedii na obozie Okręgu Łódzkiego ZHR w Suszku.

W obliczu tragedii, jaka spotkała naszą bratnią organizację, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego zarządziła niedzielę 13 sierpnia 2017 r. dniem żałoby.

Rozkaz Naczelnika tutaj

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2017-08-01-001-73rocznica-wybuchu-PWTak jak 73 lata temu we wtorek o 17,00 syreny oznajmiły godzinę W, tak dzisiaj 1 sierpnia 2017  we wtorek o godzinie 17,00 syreny rozpoczęły obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Na Niekropolię Zielonogórską przybyły - poczty sztandarowe, kombatanci i ich rodziny, kompania honorowa 4 ZPP z Czerwieńska, dowódca 4 ZPP, dowódca 5 LPA z Sulechowa, Komendant WKU, oficerowie Wojska Polskiego, Straży Granicznej, przedstawicele władz województwa lubuskiego i miasta Zielona Góra, ks.bp hm.Adam Dyczkowski, instruktorzy i harcerze,przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, społeczeństwo Zielonej Góry - aby uczcić Powstanie Warszawskie - największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie.

Uroczystość zorganizował : 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska, Hufiec Zielona Góra ZHP, Okręg Zielona Góra Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Miasto Zielona Góra. Prowadzenie phm. Jarosław Zasacki - komendant Hufca Zielona Góra ZHP. Fotorelacja.

hm. Leszek Kornosz

Programator już w pełni funkcjonalny

naZHP-pl programatorNowy rok harcerski rozpoczyna się za 2 miesiące, ale już teraz zapraszamy Was do skorzystania z Programatora. Wejdź na stronę internetową aplikacji i zobacz, jak może Ci pomóc w planowaniu pracy. Więcej

żródło: www.zhp.pl