Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2020-01 Baner-naglowek-w02  

 

Zaproszenie na XII Rajd Harcerski Wielka Ucieczka

Rajd Wielka Ucieczka w1 Organizator: Komenda Hufca ZHP Żary, 3WDH "Azymut" i 1DH "Pancernicy z Żagania

Termin: 20 - 22 marca 2020

Miejsce: Żagań i okolice

Uczestnicy: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i patrole drużyn Nieptrzetartego Szlaku

 Zgłoszenia: do 29 lutego 2020 roku do godz. 24:00 za pomocą formularza tutaj

 Więcej  informacji w załącznikach

Pożegnanie Druhny Heleny

imagesCAB51FBHDruhny i Druhowie!
W dniu 10.XII.2013 r odeszła na wieczną wartę

    harcmistrz Helena Stupkiewicz
            instruktorka harcerska Hufca Żary ZHP.
Pogrzeb odbędzie się w miejscowości Białków 14.XII.2013 o godz. 13:00.
Komendant Hufca Żary ZHP hm. Mirosław Zegiel ogłosił  żałobę dla zuchów harcerzy i instruktorów Hufca Żary do 15.XII 2013
Odeszła wspaniała instruktorka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...
Czuwaj Druhno Heleno

75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dzień Kombatanta w Żarach

01-Komenda Hufca i Wladze powiatu i miasta kombatanciW dniach 31.08 i 1.09.2014 roku wspólnie z władzami miasta i powiatu delegacje drużyn Wilki II i Kamyki oraz Viking uczestniczyły w obchodach 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dnia Kombatanta. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i znicz na Cmentarzu Komunalnym, oraz uczestniczyliśmy w mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca po mszy przy pomniku Żołnierza Polskiego złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz.

W Lubsku 6DH Animus złożyła wiązankę i zapaliła znicze na grobie Nieznanego Żołnierza.

W dniu 1 września poczet sztandarowy i delegacja Hufca z Komendantem uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego w powiecie i Wojewódzkim Dniu Kombatanta

Po południu na Stadionie Syrena braliśmy czynny udział w obchodach Dnia Weterana między innymi odpowiedzialni byliśmy za ognisko. Na zakończenie ogniska wspólny krąg z mieszkańcami, Burmistrz Miasta puścił iskierką przyjaźni.

06-Lubsko II 08-Po uroczystosci zlozenia wuiazanek pzry pomniku 11-Wspolna fotka po uroczystosci  

więcej

 

Współpraca Hufca Żary z KIEZ Weiswasser

01-Delegacja 30 osobowa w KIEZ

Delegacja 30-osobowa w KIEZ

02-Wspolpraca H-Zary-z KIEZ-01

03-Wspolpraca H-Zary-z KIEZ-02

04-Na zaproszenie w KIEZ

 Na zaproszenie w KIEZ

06-Wymiana dokumentow z Burmistrzem w tle

Wymiana dokumentów z Burmistrzem w tle

05-Pierwsze spotkanie w Weiswasser

Pierwsze spotkanie w Weiswasser

W październiku 2013 r z inicjatywy Burmistrzów Żar i Weisswasser i z ich udziałem odbyło się pierwsze spotkanie stowarzyszeń obu miast w Weisswasser. Na tym spotkaniu Komenda Hufca Żary nawiązała współpracę z Ośrodkiem dla dzieci i młodzieży KIEZ w Weisswasser. Po powrocie opracowaliśmy projekt porozumienia i już, jako pierwsze stowarzyszenie 11.XI.203 r podpisaliśmy porozumienie i wymieniliśmy dokumenty na spotkaniu w ratuszu żarskim.

W ślad za tym Ośrodek w KIEZ w listopadzie zaprosił grupę 30 osobową harcerzy gościnnie do swojego Ośrodka. Pracownica Izabela Brandys zorganizowała wspaniały program – gry w terenie, warsztaty manualne i było grillowanie. Zaprosiliśmy naszych partnerów na wiosnę, niestety nie doszło do tego spotkania z winy strony niemieckiej, ponieważ zmieniło się kierownictwo, ale nasz dobry duch Izabela opowiedziała nowemu szefowi o naszej organizacji i grupie, przysłała list takiej treści ( w skrócie)

„Witam Drużynę Harcerska, odzywam się i mam dobra wiadomość dla was, jako grupy harcerskiej i ewentualnej dalszej współpracy z ośrodkiem KIEZ Am Braunsteich w Weißwasser.

Pani Krystyno - to, co już razem przeżyliśmy, możemy powtórzyć na terenie ośrodka KIEZ czy w waszym ośrodku harcerskim i rzeczywiście zorganizować polsko-niemiecką wymianę. Szkoda by było to zaprzepaścić, bo możliwość rozwoju stoi otworem, może powstać z tego cos żywotnego i prężnego. Rozmawiam dziś z obecnym "szefem" stowarzyszenia z KIEZ. Nazywa się Rico Jung i pracuje w Urzędzie Miasta Weißwasser. Jest bardzo kompetentny, odpowiedzialny i prosił mnie, abym podjęła znowu kontakt z Wami - jako wspanialej polskiej grupy harcerskiej. Takiej zdyscyplinowanej i kreatywnej grupy jeszcze nie było w ośrodku KIEZ i pan Rico Jung bardzo by się ucieszył, jak byście znów wyrazili chęć współpracy KIEZ. Pan Rico Jung oczekuje od was jakiegokolwiek oddźwięku i przeprasza was, ze tamtejszy szef nie podjął wyzwania i nie zatroszczył się o pielęgnowanie kontaktu z Wami (jest kogo żałować, bo naprawdę jesteście grupa z Klasa!) – Izabela Brandys z KIEZ”

Na list Izy odpowiedzieliśmy wizytą w dniu 29.08.2014 roku i podpisaliśmy porozumienia z nowym kierownikiem Ośrodka Panem Rico Jungiem.

Nieobozowa Akcja Letnia 2014 Hufca Żary ZHP

01-A tak wygladaja Elfy

A tak wyglądają Elfy

02-Majsterka zuchowa

Majsterka zuchowa

03-Ognisko-Wakacje sie zblizaja

Ognisko-Wakacje się zbliżają

04-Przy wodospadzie w Karpaczu

Przy  wodospadzie
w Karpaczu

05-Rowerami w poszukiwaniuLesnego Dworu

Rowerami w poszukiwaniu Leśnego Dworu

 Nieobozowa Akcja Letnia 2014 - to forma wypoczynku letniego, którą skierowaliśmy do wszystkich tych , którzy w czasie wakacji chcą się spotykać i ciekawie spędzić czas.

Akcję rozpoczęliśmy w czerwcu biwakami.Pierwszy „W Królestwie Elfów” w czasie którego harcerski Ośrodek Leśny Dwór zamienił się w krainę elfów , w programie świecowisko pod hasłem: „Wakacje się zbliżają obozowe życie zapowiadają” ,bieg patrolowy „W królestwie elfów” i wiele ciekawych zajęć ze zdobywaniem sprawności włącznie. Przyrzeczenie Harcerskie złożyli członkowie Drużyny „Kamyki” Do Królestwa Elfów zawitał zespół z filharmonii z Tarnopola, piękny program ,piękna muzyka i śpiew.

Drugie spotkanie nalowskie to rowerem ”W poszukiwaniu Leśnego Dworu” był to mini rajd rowerowy do Świbnej. W programie między innymi samodzielne gotowanie i przyrządzanie posiłków, gry terenowe, biegi nocne ognisko i zajęcia integracyjne.

W sierpniu zorganizowaliśmy wyprawę do Karpacza- zwiedzanie Świątyni Wang,

krótka wędrówka piesza i zwiedzanie Karpacza ( niektórzy byli pierwszy raz w Karpaczu)

Przed nami jeszcze wakacyjne spotkanie we wrześniu, ( choć już rozpoczął się rok harcerski)

A my sobie powspominamy na spotkaniu ,,Wędrówka przez życie” w programie stopnie harcerskie oraz zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, spotkanie ze strażą pożarną, gry terenowe, oraz nocne zabawy harcerskie, ognisko, śpiewogranie i wiele innych ciekawych zajęć harcerskich. Na biwak zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Weisswasser.

I ostatnie spotkanie to ostatni weekend września -„W krainie polskiego ziemniaka”

Świbna będzie miejscem gdzie zapanuje Król Ziemniak. Będą zabawy, majsterka, ognisko sumujące NAL 2014.

Projekt NAL 2014 dofinansowany przez Burmistrza Miasta Żary

06-Spotkanie z Liczyrzepa w Karpaczu

Spotkanie z Liczyrzepą
w Karpaczu

07-W Krainie Elfow zaraz zamienimy mundury na stoje elfowe

W Krainie Elfów zaraz
zamienimy mundury
na stroje elfowe.

08-Wedrowka szlakami dla piechurow nizinnych 

Wedrówka szlakami dla
piechurów nizinnych

09-Wyprawa do Karpacza

Wyprawa do Karpacza

 

 10-Z autobusu do Osrodka

Z autobusu do Ośrodka

 11-Zadanie na biegu

 Zadanie na biegu

 

Obozowe Echo 2014 Hufca Żary ZHP

Przed brama obozowaaHarcerska Akcja Letnia 2014 za nami, ale jeszcze morze i rzeka Lubsza szumią nam w uszach.

Tradycyjnie harcerskie ścieżki zaprowadziły nas do Łukęcina. Mówimy, że to nasz kawałek morza ( stacjonujemy tam od 1969).Rok 2014 to szczególny rok – udało się zorganizować i przedłużyć śródroczną działalność Drużynom Harcerskim - Wilki II, Kamyki, a także Nirwana i Vikingi. Zasługa to drużynowych pwd. Natalii Wawrzyniak i dh. Darii Jarzec.

Kadra Lukecin I turnus 2014Komendantem I i II turnusu był hm. Mirosław Zengiel. W pierwszym turnusie phm. Ewa Zabawa kierowała programem w drugim turnusie programem kierował hm Sławomir Pawłowicz. Realizowany program Smerfy w Krainie Pomorzan dofinansowany był przez Burmistrza Miasta Żary. Na obu turnusach w Łukęcinie wypoczywało 112 uczestników.

Na „Wyspie Robinsona” w Świbnej odpoczywało 55 zuchów, harcerzy, dzieci niezrzeszonych oraz goście z Ukrainy. Obozem kierował hm. Mirosław Zengiel, a programem phm. Emilia Drgas.

Tegoroczną HAL ubogaciliśmy propozycją programową Nieobozowego Lata, którą rozpoczęliśmy w czerwcu, a kończymy we wrześniu. Łącznie z tej formy wypoczynku skorzystało 221 dzieci i młodzieży w tym w dużej liczbie zuchy i harcerze.
Projekt NAL 2014 dofinansowany przez Burmistrza Żary.

   Druzyna Darii Jarzec w Lukecinie  Druzyna NS z Milowic tez z nami jak co rok Druzyna Wilki II W Lukecinie

więcej 

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01