Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Naglowek-jesien-04a  

 

XII Rajd Harcerskii Wielka Ucieczka odwołany

Rajd Wielka Ucieczka w1 Druhny i Druhowie

Dostosowując się do decyzji władz województwa Komenda Hufca ZHP Żary wraz z Komendą Rajdu Harcerskiego „Wielka Ucieczka” podjęła decyzję o odwołaniu Rajdu zaplanowanego w dniach 20-22.03.2020r.

Przyczyną są wydawane cyklicznie komunikaty różnych instytucji o zakazie organizowania imprez na terenie całego województwa lubuskiego. Są one  podyktowane troską o bezpieczeństwo zdrowia publicznego, aby ograniczyć przenoszenie wirusa COVID-19 – Koronawirusa.

 Czas obowiązywania aktualnego zakazu to dwa tygodnie, czyli  20.03.2020r.

 To była dla nas trudna decyzja, jednak Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość na zaistniałą „siłę wyższą”.

 Obecnie nie wiemy, kiedy zakazy zostaną odwołane dlatego zobowiązujemy się do zwrotu wszystkich wpłat DSCZ Wielka Ucieczka. Będziemy śledzić dalszy bieg zdarzeń mając nadzieję, że Rajd już wkrótce doczeka się nowego terminu i będziemy mogli Was o nim poinformować.

Komendantka Hufca Żary ZHP
phm. Emilia Drgas 

Zaproszenie na XII Rajd Harcerski Wielka Ucieczka

Rajd Wielka Ucieczka w1 Organizator: Komenda Hufca ZHP Żary, 3WDH "Azymut" i 1DH "Pancernicy z Żagania

Termin: 20 - 22 marca 2020

Miejsce: Żagań i okolice

Uczestnicy: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i patrole drużyn Nieptrzetartego Szlaku

 Zgłoszenia: do 29 lutego 2020 roku do godz. 24:00 za pomocą formularza tutaj

 Więcej  informacji w załącznikach

Pożegnanie Druhny Heleny

imagesCAB51FBHDruhny i Druhowie!
W dniu 10.XII.2013 r odeszła na wieczną wartę

    harcmistrz Helena Stupkiewicz
            instruktorka harcerska Hufca Żary ZHP.
Pogrzeb odbędzie się w miejscowości Białków 14.XII.2013 o godz. 13:00.
Komendant Hufca Żary ZHP hm. Mirosław Zegiel ogłosił  żałobę dla zuchów harcerzy i instruktorów Hufca Żary do 15.XII 2013
Odeszła wspaniała instruktorka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...
Czuwaj Druhno Heleno

75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dzień Kombatanta w Żarach

01-Komenda Hufca i Wladze powiatu i miasta kombatanciW dniach 31.08 i 1.09.2014 roku wspólnie z władzami miasta i powiatu delegacje drużyn Wilki II i Kamyki oraz Viking uczestniczyły w obchodach 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dnia Kombatanta. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i znicz na Cmentarzu Komunalnym, oraz uczestniczyliśmy w mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca po mszy przy pomniku Żołnierza Polskiego złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz.

W Lubsku 6DH Animus złożyła wiązankę i zapaliła znicze na grobie Nieznanego Żołnierza.

W dniu 1 września poczet sztandarowy i delegacja Hufca z Komendantem uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego w powiecie i Wojewódzkim Dniu Kombatanta

Po południu na Stadionie Syrena braliśmy czynny udział w obchodach Dnia Weterana między innymi odpowiedzialni byliśmy za ognisko. Na zakończenie ogniska wspólny krąg z mieszkańcami, Burmistrz Miasta puścił iskierką przyjaźni.

06-Lubsko II 08-Po uroczystosci zlozenia wuiazanek pzry pomniku 11-Wspolna fotka po uroczystosci  

więcej

 

Współpraca Hufca Żary z KIEZ Weiswasser

01-Delegacja 30 osobowa w KIEZ

Delegacja 30-osobowa w KIEZ

02-Wspolpraca H-Zary-z KIEZ-01

03-Wspolpraca H-Zary-z KIEZ-02

04-Na zaproszenie w KIEZ

 Na zaproszenie w KIEZ

06-Wymiana dokumentow z Burmistrzem w tle

Wymiana dokumentów z Burmistrzem w tle

05-Pierwsze spotkanie w Weiswasser

Pierwsze spotkanie w Weiswasser

W październiku 2013 r z inicjatywy Burmistrzów Żar i Weisswasser i z ich udziałem odbyło się pierwsze spotkanie stowarzyszeń obu miast w Weisswasser. Na tym spotkaniu Komenda Hufca Żary nawiązała współpracę z Ośrodkiem dla dzieci i młodzieży KIEZ w Weisswasser. Po powrocie opracowaliśmy projekt porozumienia i już, jako pierwsze stowarzyszenie 11.XI.203 r podpisaliśmy porozumienie i wymieniliśmy dokumenty na spotkaniu w ratuszu żarskim.

W ślad za tym Ośrodek w KIEZ w listopadzie zaprosił grupę 30 osobową harcerzy gościnnie do swojego Ośrodka. Pracownica Izabela Brandys zorganizowała wspaniały program – gry w terenie, warsztaty manualne i było grillowanie. Zaprosiliśmy naszych partnerów na wiosnę, niestety nie doszło do tego spotkania z winy strony niemieckiej, ponieważ zmieniło się kierownictwo, ale nasz dobry duch Izabela opowiedziała nowemu szefowi o naszej organizacji i grupie, przysłała list takiej treści ( w skrócie)

„Witam Drużynę Harcerska, odzywam się i mam dobra wiadomość dla was, jako grupy harcerskiej i ewentualnej dalszej współpracy z ośrodkiem KIEZ Am Braunsteich w Weißwasser.

Pani Krystyno - to, co już razem przeżyliśmy, możemy powtórzyć na terenie ośrodka KIEZ czy w waszym ośrodku harcerskim i rzeczywiście zorganizować polsko-niemiecką wymianę. Szkoda by było to zaprzepaścić, bo możliwość rozwoju stoi otworem, może powstać z tego cos żywotnego i prężnego. Rozmawiam dziś z obecnym "szefem" stowarzyszenia z KIEZ. Nazywa się Rico Jung i pracuje w Urzędzie Miasta Weißwasser. Jest bardzo kompetentny, odpowiedzialny i prosił mnie, abym podjęła znowu kontakt z Wami - jako wspanialej polskiej grupy harcerskiej. Takiej zdyscyplinowanej i kreatywnej grupy jeszcze nie było w ośrodku KIEZ i pan Rico Jung bardzo by się ucieszył, jak byście znów wyrazili chęć współpracy KIEZ. Pan Rico Jung oczekuje od was jakiegokolwiek oddźwięku i przeprasza was, ze tamtejszy szef nie podjął wyzwania i nie zatroszczył się o pielęgnowanie kontaktu z Wami (jest kogo żałować, bo naprawdę jesteście grupa z Klasa!) – Izabela Brandys z KIEZ”

Na list Izy odpowiedzieliśmy wizytą w dniu 29.08.2014 roku i podpisaliśmy porozumienia z nowym kierownikiem Ośrodka Panem Rico Jungiem.

Nieobozowa Akcja Letnia 2014 Hufca Żary ZHP

01-A tak wygladaja Elfy

A tak wyglądają Elfy

02-Majsterka zuchowa

Majsterka zuchowa

03-Ognisko-Wakacje sie zblizaja

Ognisko-Wakacje się zbliżają

04-Przy wodospadzie w Karpaczu

Przy  wodospadzie
w Karpaczu

05-Rowerami w poszukiwaniuLesnego Dworu

Rowerami w poszukiwaniu Leśnego Dworu

 Nieobozowa Akcja Letnia 2014 - to forma wypoczynku letniego, którą skierowaliśmy do wszystkich tych , którzy w czasie wakacji chcą się spotykać i ciekawie spędzić czas.

Akcję rozpoczęliśmy w czerwcu biwakami.Pierwszy „W Królestwie Elfów” w czasie którego harcerski Ośrodek Leśny Dwór zamienił się w krainę elfów , w programie świecowisko pod hasłem: „Wakacje się zbliżają obozowe życie zapowiadają” ,bieg patrolowy „W królestwie elfów” i wiele ciekawych zajęć ze zdobywaniem sprawności włącznie. Przyrzeczenie Harcerskie złożyli członkowie Drużyny „Kamyki” Do Królestwa Elfów zawitał zespół z filharmonii z Tarnopola, piękny program ,piękna muzyka i śpiew.

Drugie spotkanie nalowskie to rowerem ”W poszukiwaniu Leśnego Dworu” był to mini rajd rowerowy do Świbnej. W programie między innymi samodzielne gotowanie i przyrządzanie posiłków, gry terenowe, biegi nocne ognisko i zajęcia integracyjne.

W sierpniu zorganizowaliśmy wyprawę do Karpacza- zwiedzanie Świątyni Wang,

krótka wędrówka piesza i zwiedzanie Karpacza ( niektórzy byli pierwszy raz w Karpaczu)

Przed nami jeszcze wakacyjne spotkanie we wrześniu, ( choć już rozpoczął się rok harcerski)

A my sobie powspominamy na spotkaniu ,,Wędrówka przez życie” w programie stopnie harcerskie oraz zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, spotkanie ze strażą pożarną, gry terenowe, oraz nocne zabawy harcerskie, ognisko, śpiewogranie i wiele innych ciekawych zajęć harcerskich. Na biwak zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Weisswasser.

I ostatnie spotkanie to ostatni weekend września -„W krainie polskiego ziemniaka”

Świbna będzie miejscem gdzie zapanuje Król Ziemniak. Będą zabawy, majsterka, ognisko sumujące NAL 2014.

Projekt NAL 2014 dofinansowany przez Burmistrza Miasta Żary

06-Spotkanie z Liczyrzepa w Karpaczu

Spotkanie z Liczyrzepą
w Karpaczu

07-W Krainie Elfow zaraz zamienimy mundury na stoje elfowe

W Krainie Elfów zaraz
zamienimy mundury
na stroje elfowe.

08-Wedrowka szlakami dla piechurow nizinnych 

Wedrówka szlakami dla
piechurów nizinnych

09-Wyprawa do Karpacza

Wyprawa do Karpacza

 

 10-Z autobusu do Osrodka

Z autobusu do Ośrodka

 11-Zadanie na biegu

 Zadanie na biegu

 

Kontakt

lubuska@zhp.pl

Telefon: 783 253 078

Biuro czynne:
godz. 8.00 - 16.00

Witryna dla członków ZHP

Baner boczny e-choragiew-01

Harcerska Służba

COVID-19

Propozycje progr Koronawirus post

1% dla ZHP

baner-PIT2020 GB-w1

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01