Naglowek-jesien-04a

odeszła od nas

BasiaT-002a
                           hm. Barbara Tchórzewska - WICHURZANKA

Wieloletnia drużynowa gromady zuchowej „Muchomory” szczepu harcerskiego „Wichura”, członkini Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego „Czerwona Szpilka”, uczestniczka Złazów Seniorów Harcerskich, wspaniała koleżanka i przyjaciółka.

CZUWAJ DRUHNO BASIU!

hm. Leszek Kornosz
HKI "Czerwona Szpilka"

*****

Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 11:20 w czwartek 27 sierpnia 2020 r. na Cmentarzu Komunalnym (starym) w Zielonej Górze przy ul.Wrocławskiej.

*****

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek dnia 27 sierpnia 2020 roku o godz.08:00 w kościele pw. Św. Urbana w Zielonej Górze ul. Braniborska 17

*****

Dh Basia cbBędziemy nosić w sobie
Twoją śmierć, bo byłaś cząstką
naszego życia harcerskiego i instruktorskiego

Druhna harcmistrz Barbara Tchórzewska – to wyjątkowy pedagog, wychowawca i instruktor harcerski.

Jako młoda dziewczyna – absolwentka Liceum Pedagogicznego w Lublinie podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 4 w Zielonej Górze. Tu założyła drużynę zuchową „Muchomorki” i wraz z drużyną harcerską rozpoczął swoją działalność szczep harcerski „Wichura”.
Zdobywanie sprawności, zbiórki, biwaki, wycieczki i umiłowanie przyrody stanowiły bazę harcerskiej metody zarówno w pracy drużyn zuchowych jak i też pracy pedagogicznej w klasach I – IV.

Basia zarażała nas radością życia, pomysłami i energią w działaniu.

Harcerskie prawo w połączeniu z głębokim patriotyzmem stały się bazą do różnorodnych działań wychowawczych zuchów, harcerzy i instruktorów.

Rozstania i utraty są nieuniknioną częścią życia.

Dziękujemy Ci Druhno Basiu za wspólne chwile przeżyte w radości na zbiórkach, obozach, biwakach, złazach oraz przy ogniskach.

Świadomość tego, że życie ma swój kres, nadaje mu inną perspektywę, skłania ku temu, aby żyć mądrze i świadomie.

Druhno Basiu żegnamy Cię harcerskim

CZUWAJ!

Wichurzacy i HKI „Czerwona Szpilka”

Żegnaj Basiu!
Tyle razem dróg przebytych, tyle ścieżek leśnych przedeptanych, tyle planów na następne dni, miesiące, lata...
Odeszłaś po heroicznej walce z okrutnym losem, a zbiórki, wycieczki i złazy czekają.

CZUWAJ!  - Ola Zjawin

Tchórzewska Barbara1-1024-kolaz

"To były piękne dni, po prostu piękne dni..."

BT-Kolaz15-1200